МЕТОДИЧНА СКАРБНИЧКА


ІНТЕГРОВАНЕ  ЗАНЯТТЯ
на тему :  «Добрий  друг наш  світлофор»

Мета : закріпити знання дітей про користування світлофором на вулиці та перехресті, формувати вміння малювати олівцем та зафарбувати, виховувати увагу, вміння своєчасно реагувати на сигнал, дбайливе ставлення.

Обладнання: макет світлофора, ілюстрація «Світлофор на перехресті», ілюстрації до використаних літературних творів, картки із зображеннями різних предметів червоного, зеленого, жовтого кольору; вирізані з картону кружечки-сигнали світлофора.
Базові слова: «світлофор», «сигнал», «червоний», «жовтий», «зелений».

Хід заняття:
Вихователь читає вірш «Світлофор»:
В нього на чотири боки
є по три кругленькі ока.
Ними світить не даремно.
як подивиться зеленим–
йди скоріше, не зівай!
Світить жовтим – зачекай,
а червоний – стій! Не йди!
Щоб не сталося біди.

Вихователь: Діти, про що розповідається у віршику?
       Ви бачили світлофор ?
       Де знаходиться світлофор ?
       Навіщо він?

Вихователь: Так. Світлофор усім потрібен, адже саме завдяки йому ми можемо безпечно переходити проїжджу частину дороги, по якій їздить транспорт. Світлофор розмовляє з нами своїми вогниками-сигналами. Діти, якого кольору бувають сигнали світлофора ?
       Скільки всього є сигналів у світлофора, хто може порахувати їх ?
       А чи добре ви, малята, знаєте кольори ? Зараз я це перевірю.
Діти по черзі виходять до дошки, на якій прикріплений макет світлофора і називають кольори.

Вихователь : Добре, бачу, що кольори світлофора ви знаєте. Діти, чи помічали ви коли-небудь біля світлофора на дорозі, білі смужки?
       Що це за смужки ?
       Так, це пішохідний перехід
(Звертає увагу дітей на ілюстрацію дорожнього знака). Якщо людям треба перейти дорогу, то вони йдуть лише по цьому переходу.
       На що схожі смужки, що позначають пішохідний перехід?
       Так, за це його і прозвали «зеброю».
       То скажіть, де треба переходити дорогу?
       На який сигнал світлофора?
       На який сигнал світлофора дорогу переходити не можна?
       Що означає жовтий сигнал світлофора?
       А зараз ми з вами спробуємо намалювати світлофор і зафарбувати його. Ходімо до нашої художньої майстерні, де все приготовлено для малювання. Чим ми будемо сьогодні малювати ?
У коробці спочивають
Спритні хлопці-молодці.
Убрання барвисте мають
І загострені кінці.
На папері слід лишають
Гостроносі (олівці)
       Ось наші чарівні олівці.
Якого вони кольору? (зелений, червоний, жовтий).
Вихователь показує та пояснює спосіб виконання роботи.
Виконання роботи дітьми. Індивідуальний підхід та допомога кожній дитині.


Вихователь: Всі ви молодці, намалювали гарні світлофорчики. А зараз пропоную погратися у гру: «Зелений», «Жовтий», «Червоний». (На зелений колір світлофора – крок уперед; на жовтий – стій на місці; на червоний знак світлофора – крок назад).

Немає коментарів:

Дописати коментар